Powiat Krapkowicki » DPS Anna

Jednostki org. > DPS Anna

Dom Pomocy Społecznej ANNA w Krapkowicach przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku .Spełnia wszystkie standardy obowiązujące w Unii Europejskiej.

Położony jest w centrum miasta ,otoczony pięknym ogrodem. Dysponuje 22 miejscami dla mężczyzn i kobiet w pokojach 2 i 3 osobowych. Każdy pokój posiada oddzielną łazienkę z toaletą i kabinę prysznicową. Budynek jest pozbawiony wszelkich barier architektonicznych, wyposażony w poręcze i windę. Do dyspozycji mieszkańców są również takie pomieszczenia jak: kaplica ,sala telewizyjna, sala terapii zajęciowej ,jadalnia, kuchenki z możliwością ugotowania posiłku, pomieszczenie do rehabilitacji, taras na piętrze i taras z wyjściem na ogród.

Naszym mieszkańcom zapewniamy całodobową profesjonalną opiekę pielęgniarek i opiekunek oraz opiekę lekarza rodzinnego, lekarzy specjalistów i pracownika socjalnego. Oferujemy pełne wyżywienie, w tym również indywidualne diety, zajęcia rehabilitacyjne, masaże, zajęcia terapeutyczne indywidualne i grupowe. Zapewniamy podstawowy pakiet leków, pranie rzeczy osobistych i sprzątanie w pokojach. W ramach naszej działalności organizujemy święta, uroczystości i imprezy okolicznościowe, wyjazdy na wycieczki i turnusy rehabilitacyjne. Zapewniamy kontakt z rodziną lokalnym środowiskiem oraz możliwość udziału we Mszach i kontakt z kapłanem.

Jeżeli z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności masz problemy z wykonywaniem  codziennych czynności  możesz się zwrócić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej właściwego dla miejsca zamieszkania, z prośbą o skierowanie do domu pomocy społecznej. Opłata za pobyt wynosi 70 procent emerytury lub renty.

Dom Pomocy Społecznej „Anna”
47-303 Krapkowice, ul. Ogrodowa 5
tel. 077 4661706

Nowa wersja strony
Popup Dialog Box Powered By : XYZScripts.com