Pod patronatem powiatu

Chociaż pogoda za oknem coraz bardziej zimowa, emocje podczas minionego weekendu mogły rozpalić miłośników tańca, sportów walki, a także rozgrywek piłkarskich. W Publicznym Gimnazjum nr II odbywały się Zderzenia Taneczne, w Zespole Szkół Sportowych nr 1 przeprowadzono turniej w zapasach w stylu wolnym, na hali sportowej w sobotę odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Submission Fighting, a w niedzielę Turnieju Mikołajkowymi mierzyli się zawodnicy UKS Spiders.  Wszystkie wydarzenia odbyły się pod patronatem powiatu krapkowickiego.

Przeszło 80 pokazów zobaczyła publiczność podczas IV Zdarzeń Taneczny. Dobra zabawa, wspaniała atmosfera, perfekcyjnie przygotowane układy taneczne i barwne stroje. Po raz kolejny impreza stała na wysokim poziomie.  Prezentacje odbywały się w trzech blokach, w kategoriach takich jak Disco Dance, Hip-Hop, Show Dance, taniec współczesny i inne formy tańca powyżej lat 30.  Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i pamiątkowymi dyplomami.

Medale trafiły też do uczestników Międzynarodowych Mistrzostw Submission Fighting. W tym przypadku słowo walka nie było jednak tylko przenośnią, ale całkiem dosłownym określeniem tego co działo się na macie. Zawody odbywały się w czterech kategoriach juniorzy, początkujący, średniozaawansowani i zaawansowani. Do serca Opolszczyzny zjechało się blisko stu uczestników.  Aż 17 medali – w tym cztery złote , sześć srebrnych i siedem brązowych wywalczyli  zawodnicy Gladiatores Krapkowice.

Na macie walczyli też uczestnicy turnieju w zapasach w stylu wolnym o Puchar Starosty Krapkowickiego organizowany przez Miejski Klub Sportowy „Suples”. Gościnnie w zawodach udział wzięli zawodnicy z Czech.

W niezwykle świątecznym nastroju w obecności św. Mikołaja o każda bramkę rywalizowali zawodnicy na Hali Sportowej w Otmęcie. Mikołajkowy turniej piłkarski organizowany przez UKS Spiders odbywał się w dwóch kategoriach – przedszkolacy oraz rocznik 2008 i i młodsi.  Z okazji turnieju w powiecie krapkowickim gościli młodzi piłkarze Górnika Zabrze, Fotball Academy Opole, UKP GOL Opole,  czy Chemika Kędzierzyn-Koźle. Poza nagrodami za występ, uczestnicy mogli liczyć też na małe niespodzianki od niezwykłego obserwatora ich zmagać