Wpis do rejestru zwierząt podlegających ograniczeniom na podstawie przepisów prawa UE

Wydział Budownictwa i Środowiska
Dotyczy zwierząt zaliczonych do płazów, gadów, ptaków lub ssaków należących do gatunków podlegających ograniczeniom na podstawie przepisów prawa Unii Europejskiej

1. Wniosek o wpis do rejestru zwierząt zaliczonych do płazów, gadów, ptaków lub ssaków należących do gatunków podlegających ograniczeniom na podstawie przepisów prawa Unii Europejskiej.
  2. Potwierdzenie uiszczenia opłaty.

Aby poprawnie wypełnić wniosek, niezbędne są następujące informacje:

• nazwa gatunku w języku łacińskim i polski;
    • numer i data wydania zezwolenia na import zwierzęcia do kraju albo numer i data wydania zezwolenia na schwytanie zwierzęcia w środowisku albo numer i data wydania dokumentu wydanego przez powiatowego lekarza weterynarii potwierdzającego urodzenie zwierzęcia w hodowli albo numer i data wydania innego dokumentu stwierdzającego legalność pochodzenia zwierzęcia;
    • cel przetrzymywania lub prowadzenia hodowli zwierzęcia;
    • opis trwałego oznakowania zwierzęcia;
    • liczba zwierząt posiadanych lub hodowlanych;
    • adres miejsca przetrzymywania zwierząt lub prowadzenia hodowli.

Opłata skarbowa za dokonanie wpisu do rejestru zwierząt wynosi 26 zł.

Opłatę można uiścić w oddziale Banku Spółdzielczego w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach (parter) w godz. 7.30 - 15.3.

Biuro Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Krapkowicach (parter, w holu, w godzinach 7:30-18:00) lub Wydział Budownictwa i Środowiska (p. 112, I piętro, w godzinach 7:30-15:30) w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach, ul. Kilińskiego 1, 47-303 Krapkowice. Dokumenty można złożyć osobiście lub przesłać pocztą.

Starosta dokonuje wpisu zwierzęcia do rejestru płazów, gadów, ptaków lub ssaków należących do gatunków podlegających ograniczeniom na podstawie przepisów prawa Unii Europejskiej. Wpisanie do rejestru starosta potwierdza wydaniem zaświadczenia. Może to nastąpić w następującym terminie:

1. Niezwłocznie - sprawa, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę.
    2. Nie później niż w ciągu 1 miesiąca - sprawa wymagająca postępowania wyjaśniającego.
    3. Nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia wszczęcia postępowania - w sprawach szczególnie skomplikowanych

W razie konieczności odwołania się od wydanej decyzji, odwołanie składa się do Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu za pośrednictwem Starosty Krapkowickiego w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji.

Pracownicy Wydziału Budownictwa i Środowiska (p. 112, I piętro)

Art. 64 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.)